Datça'ya az kala, Marmaristen az uzak.
AKTUR HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Aktur çam ormanı ve denizin buluştuğu dünyanın oksijen deposu cennet köşelerinden biridir. Geçen sene Türkiye'nin en güzel koyu ünvanını alarak dünya ölçeğinde bir turizm birimi olduğunu ispatlamıştır. Datca Aktur Çiftlik ve Kurucabük adında iki birimden oluşmakta olup ikisi arasındaki mesafe 4 km.dir. Aralarında sitenin çekçeki ile ücretsiz ulaşım sağlanmaktadır Kiralık villalar çiçek isimleri olarak adlandırılıp; orkide, yasemin, nilüfer, menekşe, çiğdem olarak 5 tiptedir. Siteye ulaşım marmaristen kara yoluyla Bodrumdan deniz yoluyla sağlanmaktadır

Bodrum Datca arasında karşılıklı feribot seferleri ve ayrıca (yazın) deniz otobüs çalışmaktadır. Site içinde banka, eczane, sağlik ocağı, postane ve üç adet supermarketle beş adet restoran iki bar-disco, bir su altı dalgıç ve yelken okulu, internet kafe, okuma salonu ve uluslar arası bir kamping vardır. Ayrıca alternatif turizm hizmeti olarak düzenlediğimiz etkinliklere katılabilirsiniz: aletli dalış, wind surf, yelken, günübirlik tekne gezileri, amatör balık avcılığı, trakking, rafting…. Site çam ormanı içinde olup denizi her yıl mavi bayrak ( blue flag ) ödülü almaktadır. Sitenin itfaiye araçları çöp kamyonu vardır. Evlerin çok yakınından Datça ' ya minibüs kalkmaktadır. İstanbul İzmir Ankara Muğla dan sabah akşam yolcu otobüsleri siteye yolcu getirip yolcu almaktadır Site kapısında taxiler mevcuttur. Sitede haftada üç gün pazar kurulmakta olup sebze meyvenin yanında çaputtan süs eşyasına kadar her şey satılmaktadır. Sitede Eczane Kuaför Tenis kortları Voleybol ve Basket Sahaları vardır.

Her yıl Site içerisinde Sanat etkinlikleri yapılmaktadır ayrıca; Datçada birçok festival düzenlenmektedir. Datçanın kendine özgü doğa yapısında üreyen eşiz bitki türleri ile hazırlanan yemekler konaklamaya gelen misafirlerimizin lezzetine sunuluyor. Tarihi antik kenti Knidos afroditin doğduğu kent görülmesi gereken yerlerin başında gelir, aktura 30 km mesafede ve turistlerin deniz ve kara yoluyla uğramadan geçemediği ören yeri sit alanı içersindedir. Datça ekosistemi florası ve faunası ile 200 den fazla endemik türü barındırır, onlarla kendinizi doğaya ait hissedeceksiniz! Datça Akturun üç B’sini tatmadan gitmek olmaz; Bal, balık, badem.