Sıkça Sorulan Sorular

Sizin farkınız nedir?

Tatil boyunca tüm ihtiyaçlarınıza cevap vermekteyiz. Türkiyede villa turizmini uzun yıllardır yapmaktayız. Villa turizmini profesyonelce yaparak misafirlerimize huzurlu tatil geçirmelerini sağlamaktır.

Sizin dışında nasıl ev kiralayabilirim?

Ev sahipleri de kendi ilanlarıyla kiraya vermektedir.

Siz kimsiniz?

Aktur un ortaklarından olup 30 yıldır akturda turizm hizmeti vermekteyiz. Datça aktur içersinde ofisimiz mevcuttur. 12 ay bize ulaşabilirsiniz. Aktur yaz evlerine günlük konaklama hizmeti vermek ayrıca gayrimenkul danışmanlığı yapmaktayız.

Evler kime aittir?

Evler kat maliklerine ve aktur şirketinin ortaklarına aittir. Kiralanan evler; ev sahiplerinin ve aktur a.ş ye aittir. Bu sayı toplam olarak 100 evdir. Aktur da toplam 1285 hane mevcuttur.

Evler denize ne kadar mesafede ve deniz taşlık mı derin mi?

Aktur da tüm evler denize çok yakın olup en uzağı 400m dir. Evler sahil şeridi etrafında kurulmuştur. Denize sıfır evler de turizm amaçlı hizmete açılmıştır fakat bu sayı 15 i geçmemektedir. Deniz kumluk aynı zamanda her sene mavi bayrak ödülü almaktadır.

Gelirken yanımızda neler getirmeliyiz?

Sadece bavulunuzla ve özel eşyalarınızla gelmeniz yeterlidir. Tüm ev araç gereçleri evlerde mevcuttur.

Fiyata neler dahildir? Verilen hizmetler nelerdir?

Elektrik, su ücretleri, temizlik hizmeti ve teknik servis desteği fiyatlara dahildir. Misafirimiz giriş yapmadan önce nevresim takımları serilmiş ve temizliği yapılmış olarak girer. Haftada bir genel temizlik ve nevresim değişimi yapılmaktadır ayrıca tatiliniz boyunca oluşabilcek teknik sorunları çözümünde 24 saat hizmet vermekteyiz. Haftalık konaklamalarda Temizlik hizmeti 1 seferdir.

Evler kaç kişiliktir?

Aktur Yaz evleri büyüklüğüne göre çiçek isimleri ile adlandırılır : Eğer 3-4 kişi veya daha az iseniz 1 yatak odalı (menekşe ve çiğdem) Eğer 5-6 kişi veya daha az iseniz 2 yatak odalı (yasemin veya büyük menekşe) Eğer 6-7 kişi veya daha az iseniz 3 yatak odalı(nilüfer veya orkide) Öneriyoruz.

Fiyatlar kişi başı mı? Yoksa evin fiyatı mı?

Evin fiyatıdır. Her evin yatak sayısı bellidir.

Fiyatlar neye göre değişmektedir?

Evin büyüklüğü, konumu, mevsim ve gün sayısı. Konaklamada aylık fiyat ve günlük fiyat uygulanır. Gün sayısı düştükçe fiyat artar.

Aktur Yaz evlerinde günlük ve haftalık konaklama mümkün mü?

Genel olarak aylık ve sezonluk olarak kiraya vermekteyiz fakat müsaitlik durumunda haftalık rezervasyonlar konusunda yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Datça'ya az kala, Marmaristen az uzak.